Cenový odhad pro dědické řízení

Čas od času lidé chtějí vědět, jakou hodnotu má jejich nemovitost. Nemusí ji nutně chtít prodat, prostě je jen zajímá, kolik by dostali, kdyby teď danou nemovitost prodali.

Někdy je ale nutné znát cenu nemovitosti. Kdy? Například, když probíhá dědické řízení.

Pokud dědíte nemovitost po zesnulém příbuzném, jednou z mnoha věcí, které musíte udělat, je doložit cenový odhad nemovitosti notáři. Z tohoto cenového odhadu se totiž později vypočte odměna pro notáře.

Takový cenový odhad Vám může udělat realitní kancelář. Ne každá realitní kancelář ale tuto službu nabízí. Důvodem je, že udělat takový cenový odhad není snadné. Je to navíc časově náročné a vyžaduje to zkušenosti od realitního makléře. 

Díky svým zkušenostem z investování do nemovitostí jsem již odhadoval ceny desítek možná stovek nemovitostí. Cenové odhady pro dědické řízení jsem již také připravoval a proto vím, co notář od takového odhadu požaduje. 

Jako realitní makléř, dělám cenové odhady především pro Olomouc a okolí, ale ve vyjímečných případech můžu takový odhad udělat i v jiných částech republiky.

Jak takový cenový odhad dělám? Ve většině případů jedu takovou nemovitost navštívit osobně, kde udělám fotografie, které pomohou vykreslit aktuální stav nemovitosti. Dále si stáhnu list vlastnictví a ověřím, zda daná nemovitost není zatížena nějakým věcným břemenem. Pokud existuje projektová dokumentace k nemovitosti použiji ji také k danému odhadu. Poté je potřeba odhadnout cenu. Nejčastěji používám porovnávací metodu, ale nebráním se i jiným metodám. Nakonec vše zpracuji, vytisknu a předám v kroužkové vazbě klientům ve dvou výtiscích.

Cena za tyto služby je více jak férová a to 3000 Kč.

Ing. Jiří Podešva

Realitní makléř nejen pro Olomouc

podesvajiri.cz

Další články

Kontaktní formulář

Vyplňte prosím tento formulář